ozonoterapie doma

Ozonoterapie v domácím prostředí představuje péči o zdraví za pomocí minimální námahy uživatele. Ozonový generátor generující ozon Vám umožní několik procedur, které vedou ke zlepšení zdraví, posílení imunitního systému a možnosti léčby některých onemocnění.

K ozonoterapii lze využít jak plynný ozon, tak ozonem nasycenou vodu. Pro pochopení možných aplikací je potřeba si uvědomit proces, jakým ozon funguje.

V první fázi ozon lokálně dezinfikuje, v druhé fázi ozon prokysličuje – samotným rozpadem na kyslík dochází k tvorbě velkého množství kyslíku. Tyto dva procesy jsou nutné a velmi příznivé pro obnovu poraněné pokožky a revitalizaci organismu.

Procedury lze tedy využít k léčbě dermatologických problémů a virových onemocnění – záněty, poranění pokožky – opary, impetigo, pooperační jizvy, bércové vředy, virová a mikotická onemocnění. Ozon neaplikujte na čerstvá poranění  – mohlo by dojít k inicializaci krvácení.

Formy aplikace – používá se nízkých koncentrací:

  • Kloktání, obklady, lázně v ozonové vodě a výplachy.
  • Plynné zábaly – pomocí například pytlíku nebo igelitové tašky – napustíme plynným ozonem a přiložíme k místu použití. Můžeme ozon kontinuálně doplňovat. Ofuk poraněného místa. Plynným ozonem lze například účinně léčit i povrchové záněty pokožky – aplikace plynného ozonu lokálně nebo výplach ozonovou vodou.

Inhalace velmi malých dávek  zředěného ozonu s kyslíkem nebo vzduchem – celkové prokysličení těla, zlepšuje odezvu imunitního systému. Podpůrná léčba virových onemocnění. Tato aplikace ale patří do rukou lékaře. Ozon je třeba aplikovat v dávkách pod 0,025PPM.

Pozor při vysokých dávkách způsobuje ozon bolesti hlavy, poleptání sliznic, dusivý kašel ! Při všech léčebných aplikacích dbejte na to, aby jste ozon nevdechovali! Ozon snižuje kapacitu plic a poškozuje je!
Vhodné je používat ozonovou vodu, nebo aplikaci plynmného ozonu lokálně tak, aby jste ho nevdechovali.

Obecně platí pravidlo začínat s malými dávkami a sledovat vlastní odezvu na terapii.

 

Výše uvedený popis není návodem k použití jednotlivých zařízení. Je to dáno aktuální dobou a platnými normami, kde se musí výrobce chránit vůči zneužití. Proto zde ani v návodu nenaleznete doslovný popis, jak nejlépe ozonoterapii využít doma. Dle aktuálního stavu vědy je ozon především prezentován jako toxický plyn – nikoli jako levně dostupná dezinfekce a všelék na spoustu nemocí. Toxicita nastává při vysokých koncentracích a dávkách. Ozon je pro člověka nebezpečný hlavně v plynném stavu. Jeho využití při ozonoterapii je tedy zvláště vhodné pomocí ozonové vody. Pro přípravu ozonové vody můžete použít přístroje Fortezon 400, Profizon 7G, Profizon – X.